Wspominamy: Ksiądz Władysław Nowak – pierwszy proboszcz parafii rzymskokatolickiej w Łękach Dukielskich

Drodzy Miłośnicy Historii Łęk Dukielskich,

29 grudnia 2017 roku minie 30 lat od nagłej śmierci pierwszego proboszcza parafii rzymskokatolickiej w Łękach Dukielskich, księdza kanonika Władysława Nowaka. W związku z tą rocznicą serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Eucharystii w intencji zmarłego ks. Władysława, 31 grudnia o godzinie 10:00. Po Mszy Świętej, przy dobrej pogodzie odbędzie się przejście na cmentarz parafialny. Można zabrać ze sobą świece.

W związku z rocznicą śmierci księdza Władysława, w parafii podejmujemy szereg inicjatyw mających na celu upamiętnienie tego Kapłana, którego okres posługi przypadł w najgorszym okresie powojennej Polski. Zwracamy się do wszystkich Miłośników Historii naszej wsi, aby przeszukali swoje rodzinne archiwalia i odnaleźli zdjęcia, na których jest Ksiądz Władysław Nowak. Niezwykle istotne są zdjęcia z chrztów, ślubów czy I Komunii świętej. Może ktoś zrobił zdjęcia podczas pogrzebu księdza Władysława własnym aparatem, albo ma nagranie video ze swojej I Komunii? Bardzo proszę o wypożyczenie tych cennych pamiątek. Wszystkie zostaną oddane w nienaruszonym stanie, a dla zainteresowanych w podziękowaniu możemy wykonać odbitki.

Fotografia z 3 lipca 1982 roku. Ślub biorą Lucyna Krężałek i Stanisław Stojak. Sakramentu udziela  ks. Władysław Nowak. Fotografia pochodzi z archiwum Państwa Stojaków. Dziękujemy.

Prosimy o pozytywny odzew. Zdjęcia i inne pamiątki (rzeźby, obrazy itp) można przekazywać w podpisanych kopertach do zakrystii kościoła, lub umówić się ze mną mailowo wysyłając e-mail pod adres: mateuszwiecek21@wp.pl lub na mail parafii: nspjleki@interia.pl

Mateusz Jakub Więcek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *