Strażacy – kto jest na zdjęciu?

Piękne zdjęcie łęckich strażaków. Czy ktoś ich rozpoznaje? Sądzimy że tak. Może już kiedyś ta fotografia była opisana? Jeśli tak, prosimy o kontakt i opis. red.

strażacy 001

4 myśli nt. „Strażacy – kto jest na zdjęciu?

 1. Lesław Wilk

  Nie potrafię zidentyfikować żadnej z osób na zdjęciu. Zainteresowały mnie natomiast bluzy mundurowe strażaków. Otóż łęccy strażacy są ubrani w regulaminowe bluzy mundurowe używane przez wojska artyleryjskie armii austro-węgierskiej w okresie I wojny światowej. Są to bluzy wcześniejszego wzoru, ze stójką (po 1915 r. wszedł wzór z kołnierzykiem), wełniane, koloru ciemnogranatowego . Może u kogoś w Łękach Dukielskich zachowała się taka bluza? Jestem zainteresowany. Ewentualną wiadomość kierować do Redakcji.

  Odpowiedz
 2. Piotr Nawrocki

  Zdjęcie powyższe widziałem na stronie http://www.stowlekidukielskie.dukla.org/osp/osphist.htm
  Podpisane jest w następujący sposób:
  „…pochodzi z 1928 r. i wykonane zostało z okazji pełnienia przez jednostkę służby porządkowej podczas wizyty na Podkarpaciu prezydenta RP Ignacego Mościckiego. Mościcki przebywał wtedy w Krośnie i w Równem, gdzie dokonał otwarcia szybu naftowego nazwanego na jego cześć „Ignacy”. Na zdjęciu tym znajdują się w kolejności: stoją: Władysław SAMBOROWSKI, Józef CHOMENTOWSKI, Paweł NAWROCKI, Jakub NAWROCKI, Antoni KRĘŻAŁEK, siedzą: NN – kuzyn Wagnera, Jan KRĘŻAŁEK, Adam WAGNER /naczelnik/ Andrzej JASTRZĘBSKI. Czesław KREŻAŁEK.”

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *