Mistrz Stanisław Białogłowicz odbiera nagrodę w Gdańsku

Prof. Stanisław Białogłowicz, który w maju 2015 roku został Laureatem Nagrody im. Kazimierza Ostrowskiego za rok 2014, odbierze tę prestiżową nagrodę w najbliższy wtorek (15 września) w Muzeum Narodowym w Gdańsku.

Zaproszenie_Nagroda im K Ostrowskiego 2015

Przypominamy, że nagroda jest ogólnopolskim wyróżnieniem w dziedzinie malarstwa. Wydarzenia związane z przyznaniem nagrody organizowane są przez Związek Polskich Artystów Plastyków Okręgu Gdańskiego.

Serdecznie gratulujemy Mistrzowi tak wspaniałego wyróżnienia. Niestety, nie możemy być obecni na wernisażu, choć nie wykluczamy, że pojawią się na nim łęczanie, czy też ich potomkowie, którzy mieszkają w Gdańsku. A wiemy, że w okolicy Gdańska mieszka co najmniej kilka osób związanych rodzinnie z Łękami. Zapraszamy do zwiedzenia wystawy Stanisława Białogłowicza, który nazywany już jest Ikoną Podkarpacia.

Więcej o nagrodzie napisaliśmy wcześniej, zapraszamy na stronę:

http://lekidukielskiedukla.pl/?paged=2

Świetny artykuł o profesorze – w kontekście tej nagrody – zamieściła Gazeta Uniwersytecka UR w ostatnim numerze.  Poniżej wydanie GU w pdf. Artykuł o prof. Białogłowiczu jest zamieszczony na str. 18.

GU CZERWIEC 2015 ok

red.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *