Koncert i spotkania historyczne w Kobylanach i w Łękach Dukielskich

Wspaniały, niezwykle bogaty program, świetni wykonawcy i fantastyczne miejsca, w tym… oczywiście są i KOBYLANY! Wśród patronów TVP O/Rzeszów i Polskie Radio Rzeszów.

Współorganizatorem koncertu w Kobylanach 26 sierpnia jest Fundacja Klucz Kobylański, dzięki której KOBYLANY STAJĄ SIĘ NOWYM MIEJSCEM NA KULTURALNEJ MAPIE PODKARPACIA!

 

Wydarzeniami towarzyszącymi będą spotkania historyczne. 26 sierpnia 2023 r. w Kobylanach, tuż przed koncertem prof. Andrzej Marzec, historyk średniowiecza z UJ opowie o pierwszym znanym nam dworze w Kobylanach. W niedzielę, 27 sierpnia 2023,  na spotkaniu w Łękach Dukielskich  tematem wykładu prof. Andrzeja Marca będzie Geneza Klucza Kobylańskiego.

Po południu w niedzielę, 27 sierpnia, w Łękach Dukielskich, odbędzie się spotkanie autorskie. Z czytelnikami spotkają się autorzy wydanych niedawno ważnych książek:  prof. Mateusz Wyżga, autor książki „Chłopstwo. Historia bez krawata” i dr Anna Wylegała autorka książki „Był dwór, nie ma dworu”. Szczegóły wkrótce na plakatach. Zapraszamy serdecznie. /red/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *