Internetowa wyszukiwarka grobów na cmentarzach w Łękach Dukielskich

Pan Mateusz Więcek poinformował na Facebooku o czynnej wyszukiwarce grobów na dwóch cmentarzach w Łękach Dukielskich. Udostępniamy ten wpis i dziękujemy Panu Mateuszowi za ogrom pracy, który włożył w skatalogowanie grobów.

„Można już skorzystać z internetowej wyszukiwarki grobów w Łękach Dukielskich. Skatalogowałem groby 802 osób, co stanowi ok. 97% całości. Najnowsze groby nie zawierają jeszcze zdjęć, ale ulegnie to zmianie w najbliższej przyszłości. Wyszukiwarka jest po to, by nie tylko łatwiej trafić do danego grobu, ale również jest wartościowa historycznie, ponieważ każdy może dodawać do danego zmarłego kolejne informacje i noty biograficzne. Strona Find a Grave to największa wyszukiwarka grobów na świecie, zawiera 170 milionów wpisów. 

Zapraszam do korzystania i testowania w najbliższych dniach:

Cmentarz rzymskokatolicki: https://www.findagrave.com/cemetery/2669651/memorial-search…

Cmentarz polskokatolicki: https://www.findagrave.com/cemetery/2689254/memorial-search – na tym cmentarzu brakuje kilku grobów, które nie mają tabliczek, jeśli ktoś posiada informacje, kto w nich jest pochowany, to proszę o wysłanie do mnie zdjęcia grobu i napisanie imienia i nazwiska lub informacji typu „To jest siostra, babci mojej mamy” (jeśli nie znamy danych) ja już je odnajdę.

Cmentarz parafialny w Kobylanach jest dla mnie wyzwaniem, którego chcę się podjąć w przyszłości: https://www.findagrave.com/cemetery/2663772/memorial-search
Bardzo proszę ludzi dobrej woli z Kobylan i okolic o informację, czy nie wiedzą, kto jest pochowany w dwóch nagrobkach, których zdjęcia tutaj zamieszczam. Widać jak szybko się niszczą, z roku na rok jest już coraz gorzej. Może udałoby się je uratować, jak to było z E. Żołną?

    

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *