Skrzypaczka Ela Węgrzyn: od Władysława Wierdaka z Kobylan po małą Antosię z Łęk Dukielskich

Od Władysława Wierdaka z Kobylan po małą Antosię Gac z Łęk Dukielskich! A pomiędzy nimi wspaniała nasza skrzypaczka Ela Węgrzyn, dzięki której gra na skrzypcach sprawia dzieciom przyjemność i je wszechstronnie rozwija.

Ela Węgrzyn uczy małą Antosię Gac gry na skrzypcach metodą Suzuki w ogrodzie u mamy Eli, Marii Węgrzyn w Łękach Dukielskich. Fot. Renata Machnik.

Niedawno Ela Węgrzyn opowiedziała red. Renacie Machnik o tym dlaczego sama zaczęła grać na skrzypcach, jaki wpływ na ten wybór miał pochodzący z Kobylan skrzypek i fotograf Władysław Wierdak, w jaki sposób uczy teraz dzieci trudnej gry na skrzypcach i dlaczego to robi. Materiał był emitowany na antenie Radia Rzeszów w audycji „Okolice kultury” dnia 23 sierpnia 2019 roku.

Dla tych, którzy nie wiedzieli lub przegapili audycję mamy niespodziankę. Dzięki uprzejmości Radia Rzeszów możemy to nagranie opublikować na naszej stronie. Zapraszamy do wysłuchania, zwłaszcza że wraz z panią Elą w audycji wystąpili także: mała Antosia Gac z Łęk Dukielskich i jej rodzice Magda i Dariusz.  Eli, Antosi i jej mamie i tacie serdecznie gratulujemy.

 

Przy okazji przypominamy, że pięć lat temu na naszej stronie ukazał się wywiad z Elą Węgrzyn. Kto jeszcze nie czytał, to zapraszamy na stronę: http://lekidukielskiedukla.pl/?p=482

A Antosi życzymy, aby za parę lat zagrała tak pięknie, jak jej Pani Nauczycielka Elżbieta Węgrzyn.

Red./

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *