Julia Malczewska „Chciałam wrócić”

Historia tworzy się na naszych oczach. Julia Malczewska nagrała w studio Emka Duo w Krośnie piosenkę pod tytułem „Chciałam wrócić”. Muzykę napisał Sebastian Moskal, a słowa Maciej Zborowski. Julia wystąpiła w tym utworze gościnnie. Ale są plany wydania jej własnej płyty. Nas najbardziej cieszy to, że tak Julka jak i Maciek mają łęckie korzenie.

Posłuchajmy:

Autorką fotografii jest Sylwia Szelc.

Jak nas poinformował Maciej Zborowski, Julkę odkrył Sebastian Moskal, gitarzysta zespołu Emka Duo, poprzez konkurs internetowy, w którym zaśpiewała piosenkę zespołu Lemon i wygrała. – Postanowiliśmy pomóc Julce wydać jej płytę. Sebastian pisze muzykę, a ja teksty. Chcemy dawać szansę młodym, bo młodzież jest naprawdę zdolna – mówi Maciek Zborowski.

O zdolnościach Julii właściciel studia Emka Duo mówi w samych superlatywach. – To jest niesamowite w Julki wypadku, bo ma świadomość sposobu użycia głosu i właściwego doboru ekspresji. Dla nas to cała przyjemność z nią pracować. 

Julia, obecnie uczennica liceum, rozpoczęła swoją edukację muzyczną w Szkole Podstawowej w Łękach Dukielskich. W rozwijaniu jej umiejętności muzycznych pomaga jej pan Andrzej Aszlar, nauczyciel muzyki w tej szkole. –  Od siódmego roku życia śpiewałam w szkolnym chórze „Musica”. Sprawiało mi to ogromną radość i w dalszym ciągu uczestniczę w występach chóru, kiedy tylko mam taką możliwość. Dwa lata temu powstał zespół AmusicA, który prowadzi Pan Andrzej Aszlar. Współpraca z nim pozwoliła mi rozwijać moją pasję i umiejętności. Jego rady i wskazówki bardzo sobie cenię – mówi Julia.

Łęczanka dodaje, że śpiew od dziecka był jej pasją. – W zasadzie śpiewałam kiedy tylko mogłam. Celowo wybierałam piosenki, które były dla mnie o wiele za trudne. Po kilku miesiącach ciągłego śpiewania ich przychodziło mi to z łatwością. W szóstej klasie szkoły podstawowej wzięłam udział w gminnym konkursie piosenki obcojęzycznej i to był mój pierwszy kontakt ze sceną.

Niecały rok temu Julia rozpoczęła współpracę ze studiem Emka Duo. – To było dla mnie wyzwanie i jednocześnie nowe doświadczenie. Atmosfera współpracy z Maćkiem i innymi osobami, z którymi tworzę projekty, jest niesamowita, czuję się tam jak w domu. Nie uczęszczam na żadne prywatne lekcje śpiewu, ani do szkoły muzycznej, ale robię to, co jest moją pasją, co sprawia mi ogromną przyjemność i satysfakcję. To właśnie daje mi śpiew – podkreśla Julia.

Studio Emka Duo powstało w 2014 roku. Wcześniej Maciej Zborowski wraz ze swoim przyjacielem Krzysztofem Zajdlem, założyli zespól Emka Duo.

Nas najbardziej cieszy fakt, że nie tylko Julia, ale także Maciej Zborowski mają łęckie korzenie. Choć jeszcze kilka lat temu o tym nie wiedział. To jego brat, Bartosz, w swoich poszukiwaniach genealogicznych dotarł do roku 1835 i odkrył, że jego przodek Teofil Zborowski, pochodził z Łęk.

My dziękujemy Panu Maćkowi za to, że wspiera Julię. Panu Bartoszowi dziękujemy za to, że już trzy lata temu wsparł prace Koła Miłośników Historii Łęk Dukielskich w dokumentowaniu historii.

A Julce pięknie gratulujemy i życzymy sukcesów.

Podziękowania ślemy także do Pana Andrzeja Aszlara, który pierwszy szlifował talent Julii. I życzymy powodzenia w wyławianiu kolejnych talentów wśród młodzieży z Łęk Dukielskich. (red.)

Jedna myśl nt. „Julia Malczewska „Chciałam wrócić”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *