Lwowski tytuł doktora honoris causa dla prof. Romana Kołacza Gratulujemy!

Miło nam poinformować, że dzisiaj, w piątek, 26 czerwca 2015 roku, Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, prof. Roman Kołacz otrzymał tytuł doktora honoris causa Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej i Biotechnologii.

Panie Profesorze, serdecznie Panu gratulujemy!

Prof. Roman Kołacz pochodzi co prawda z Kobylan, ale mało kto wie, że jego tato – Jan Kołacz – wywodzi się z Łęk. Jako dziecko mały Roman często odwiedzał swoją babcię, która mieszkała w Łękach. To u niej, jak mi mówił, spędzał zwykle święta.

I dzisiaj nie zapomina o korzeniach, dosyć często odwiedza rodzinne strony. Mamy nadzieję, że niebawem, podczas kolejnego Pana pobytu w rodzinnych stronach, będziemy mogli spotkać się w Łękach. Zapraszamy serdecznie!

Na uroczystościach we Lwowie co prawda nie byliśmy obecni fizycznie, ale duchem towarzyszyliśmy Panu. Dlatego z przyjemnością przeczytaliśmy relację z wydarzenia na stronie internetowej radia ram. Zapraszam serdecznie wszystkich na tę stronę, z której dowiecie się Państwo więcej o prof. Romanie Kołaczu.

Więcej:

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *