Logo 650-lecia Łęk Dukielskich

credit: PIOTR BIALOGLOWICZ

28 sierpnia 2015 roku!

Na rok przed wielkim jubileuszem 650-lecia Łęk Dukielskich możemy się pochwalić pięknym i bardzo ważnym prezentem. Jest nim jubileuszowe logo, którego autorem jest artysta Piotr Białogłowicz, syn wywodzącego się z Łęk artysty-malarza profesora Stanisława Białogłowicza.

Piotr mieszka i pracuje w Berlinie, ale nie dystansuje  się od swoich korzeni.  Przekazując nam zaprojektowane przez siebie logo napisał: “ze względu na moją częściową przynależność do Łęk będę czuł się zaszczycony tym, że moje logo wygrało wyścig na 650-lecie :)”

Należy dodać, że już od roku próbowaliśmy wybrać logo Jubileuszu. Także pan Piotr przedstawił nam kilka projektów. Każde jego logo było profesjonalne i piękne. Ale musieliśmy wybrać to jedno, jedyne. W gronie przedstawicieli Koła Miłośników Historii Łęk Dukielskich i Komitetu Organizacyjnego Jubileuszu wybraliśmy to, które według większości z nas jest najbardziej czytelne.

O tym logo trafnie napisał jeden z jurorów: “Spirala odnosi się do czasu. Oddana została również rzeźba naszego terenu przez charakterystyczny łuk. I wreszcie kolory – odnoszą się do naszych narodowych, a to ważne, w końcu Łęki powstały za Kazimierza Wielkiego, gdy czerwień i biel były już na dobre używane w godle”.

Wiele osób zobaczyło w tym skrócie graficznym krajobraz naszych Łęk, osiadłych w owym łęku – łęgu (przełęczy, dali), od którego wzięła się nazwa miejscowości. A na wzgórzach usadowiły się przysiółki – Myszkowskie, Pałacówka, Łazy. A to oznacza, że logo zostało zrozumiane, “pozytywnie zakorzenione”.  Mamy nadzieję, że Państwu także się spodoba ta krótka i trafna wizja artysty.

Logo będzie można zobaczyć w praktycznym użyciu już we wrześniu, w postaci nadruku na okolicznościowym kalendarzyku na rok 2016, wydanym przez Koło Miłośników Historii Łęk Dukielskich z okazji 650-lecia miejscowości. Jako pierwsi kalendarzyki otrzymają uczestnicy 42 Spotkania “Na Rodzinnej Ziemi”, organizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krośnieńskiej, tym razem na terenie gminy Dukla – w Łękach Dukielskich. Więcej o tym spotkaniu na stronie:

http://www.smzk.org/index.php?option=com_content&view=article&id=571:spotkanie-na-rodzinnej-ziemi-2015&catid=16:spotkania-na-rodzinnej-ziemi&Itemid=41

red.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *