Fotografie – kogo przedstawiają?

Jestem w posiadaniu fotografii wykonanych na płytce szklanej , także na kliszy które były w archiwach  rodzinnych .Przelażały jak przypuszczam ok .85 lat lub może więcej . Kogo przedstawiają?

img380

Zdjęcie 1. To obiekt Kościoła polskokatolickiego w Łękach wybudowanego prawdopodobnie w 1927 roku. Zdjęcie bliskie temu znajduje się w zasobach galerii fotograficznej Parafii polskokatolickiej w Łękach które miałem okazję zobaczyć.

img381

Zdjęcie 2. To młody mężczyzna zapewne łęczanin – kto nim jest?

img382

Zdjęcie 3. Widzimy dwie osoby – kobiety – kim są? Czy to może mama z córką ? A może zupełnie obce osoby zupełnie nie spokrewnione ze sobą?

img383

Zdjęcie 4. Widzimy wejście do budynku . Jaki to obiekt? Gdzie się znajdował lub znajduje? Przed wejściem jest również młoda osoba która wyraźnie pozuje do zdjęcia, kto to jest?

Jeżeli komuś z Państwa te fotografie ”dają się odczytać” to proszę napisać  lub zadzwonić pod numer telefonu 606 988 119 .

Czekam z niecierpliwością.

Maciej Zborowski

3 myśli nt. „Fotografie – kogo przedstawiają?

 1. stefania

  Zdjęcie przed kościołem polsko-narodowym. Od lewej siedzą: Zofia (chyba) z Nawrockich Cyparowa, jej mąż Jan Cypara (zwany Kubusikiem), ksiądz, obok niego kolejno: Agnieszka z Głowów Wierdakowa i Agnieszka z Nawrockich Zborowska, mama Wiesi Białogłowicz. Z panów stojących poznaję czwartego z lewej. To Jan Gniady, zwany Ba, partner Agnieszki Wierdakowej.

  Odpowiedz
 2. wojpas

  Zdjęcie nr 1 wykonane pod Kościołem Polskokatolickim. W drugim rzędzie, drugi od lewej stoi Wojciech Pasterkiewicz (28.I.1883-7.III.1963).

  Odpowiedz
 3. jacek

  Zdjęcie nr-4 może przedstawiać główne wejście do dworku który znajdował się w Sulistrowej . Kobuzowscy byli właścicielami wsi Sulistrowa Draganowa i Łęk Dukielskich

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *