Tylko otwartość na ludzi może przynieść pożądane efekty

Szanowni Państwo!

Witam serdecznie Wszystkich zainteresowanych historią, szczególnie historią Łęk Dukielskich i okolicy. Historią traktowaną serio, kierującą się prawdą wynikającą z wiedzy, doświadczenia badawczego, oceny poza wszelkim podziałem.

„Kotara” zniknęła. Jesteśmy z Państwem, bo tylko otwartość na ludzi może przynieść pożądane efekty.

Jedność działań wynikająca z różnorodności społecznej, światopoglądowej stanowi o jej sile. Ta różnorodność pisze historię, a Jedność ją dokumentuje i utrwala poprzez różne formy aktywności i organizacji. I tym się kierujemy wchodząc w nurt kultury historycznej, który w naszej społeczności przez wieki niósł powiew różnorodności. Ta różnorodność nas ubogacała tak duchowo, moralnie, społecznie, a nawet i materialnie.

Oglądać świat z jednego miejsca i oglądać go odwiedzając, podróżując, spotykając się z różnorodnością kulturową, społeczną, światopoglądową – przyznacie ten drugi przypadek wzbogaca tych, którzy tak czynią. Ale nie tylko ich samych, ale również  i tych do których wracają.

Mam nadzieję, że nasza kolejna odsłona będzie przyczynkiem do dalszej pracy w dokumentowaniu zdarzeń, jakie miały miejsce na Łęckiej Ziemi w przeszłości i dzieleniu się z Państwem zdobytą wiedzą, poprzez różne formy komunikacji czy wydawnictwa. Wszystkich zainteresowanych historią zapraszamy do współpracy. Dokumentujcie Państwo co jeszcze da się ocalić od zapomnienia. Dzielcie się swoją wiedzą, dokumentem, opowieścią. Jeszcze bardzo dużo pozostaje do odkrycia.

Mam też nadzieje, że w dalszej pracy naszego Koła Miłośników Historii uda się odpowiedzieć na wiele pytań, które dziś nadal nurtują, a pozostają bez odpowiedzi. Pozostaję w przekonaniu, że dalsza nasza działalność będzie ubogaceniem dokumentowania różnorodności kulturowej, światopoglądowej, a zjednoczeni jednością działania będziemy mogli osiągać pożądane efekty poszukiwawcze.

Z pozdrowieniem,

Maciej Zborowski

Koło Miłośników Historii Łęk Dukielskich

P.S. O planie działań na najbliższą przyszłość poinformujemy Państwa niebawem na naszej stronie: www.lekidukielskiedukla.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *